Medyafors Fuarcılık A.Ş.

Hakkında

Medyafors Fuarcılık A.Ş., 1988 yılında Özhan Erem'in öncülüğünde kuruldu ve Türkiye'nin perakendecilere yönelik ilk sektörel dergilerini yayımlayarak sektördeki yolculuğuna başladı.

Erem Yayın Grubu olarak 14 farklı alanda dergiler çıkararak, üretici, ithalatçı ve toptancılar için önemli bir reklam ve bilgi kaynağı haline geldik. İnternet ve arama motorlarının henüz hayatımıza girmemiş olduğu dönemde, perakendeciler için ürün bilgisi ve haber akışı sağlamakta önemli bir rol üstlendik.

Bu temeller üzerine kurduğumuz fuarcılık iş kolu, Nalburiye ve Kırtasiye dergilerinin başarısını fuar organizasyonlarına taşıyarak, sektörde yeni bir dönemi başlattı. Fuarlarımızın büyük başarısı, Türkiye'nin ilk reel sektör ekonomi kanalı olan Expo Channel'ın kuruluşuna ilham verdi. Bu kanal, reel sektörün ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, ekonomi televizyonculuğuna yeni bir soluk getirdi.

image
Özhan Erem - Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı
Özhan Erem - Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı
ÖZHAN EREM

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

2000'lerin başlarında, Türkiye'de henüz yeni kabul görmeye başlayan Private Label sektörüne liderlik ederek PLAT Derneğinin kurulmasına öncülük ettik ve Türkiye'nin ilk Private Label Fuarını düzenledik.

Yine 21 yıl önce "Bayim Olur musun?" Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı ile franchising alanına adım attık ve bu kavramı geniş kitlelere tanıtarak sektörün önünü açtık. Yüzbinlerce yatırımcı adayının dikkatini çekerek, finansal yatırım alternatifi olarak tercihlerine reel sektör seçeneğini ilave etmelerine vesile olduk. Bu sebepledir ki 22 yılı aşkın süredir, ulusal markalarımızın çoğunun büyüme hikâyelerinde önemli bir rol oynadık ve oynamaya devam ediyoruz. www.bayimolurmusun.com.tr web portalımızla da yatırımcılarla markaları dijital ortamda eşleştirerek fuarımızın ilgili yıl boyunca devamlılığını sağlıyoruz.

“Be My Franchise” Non Food Franchise Exhibition ise yatırımcı adaylarının gıda dışı franchise alma taleplerinin artması, onlara daha fazla marka seçeneği sunabileceğimiz yeni fuarımızın doğuşunu sağladı.

Franchising alanında bir hub yaratma hedefimizi sürdürüyoruz. Özellikle Orta Doğu ve Avrasya bölge ülkelerinden gelen yoğun yatırımcı talebiyle, sadece Türk markalarını değil uluslararası markaları da İstanbul'da yılda iki kez uluslararası yatırımcılarla buluşturuyoruz. Bu talep son iki yılda katlanarak gelişmiş ve 2024 yılında başka bir boyuta geçerek markalarımız lehine attığımız adımların meyve vereceği bir potansiyele ulaşmıştır.

Türkiye’de gelişen, yayılan ve büyüyen markalarımızın yurt dışına açılmalarını önemsiyor ve destekliyoruz. Bu amaçla dünyanın en önemli franchise fuarlarının temsilcisi olarak, markalarımızı master franchise ve veya tekil franchise verebilecekleri yatırımcılarla buluşturmak üzere; Almanya, İngiltere, ABD, Meksika, BAE ve diğer Ortadoğu ülkelerinde düzenlenen fuarlarla Medyafors hizmet çemberini genişlettik.

Medyafors

Misyonu

Franchising ve Bayilik alanında Türkiye'de ve bölgemizde sektöre hem yatay hem de dikeyde oluşturduğumuz hizmetlerle sektörün uzman organizatörü olarak liderliğimizi sürdürmek.
Medyafors

Vizyonu

Sektörlerdeki gelişmeleri ve yenilikleri önceden görerek, katılımcılarımıza ve iş ortaklarımıza değer katmak ve geleceğin iş modellerine yön vermek.